Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Rybniku? Odwołują imprezy, zamykają szkoły

Facebook Twitter

Zamknięte trzy szkoły w Rybniku, odwołane niektóre imprezy w mieście. To efekt informacji o zarażeniu koronawirusem małżeństwa z Rybnika. Oboje przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu.

To wciąż nieoficjalne informacje, do których udało nam się dotrzeć. Rybickie szkoły zamknięto, bo osoba, która się tam pojawiała to członek rodziny zakażonego małżeństwa. Teraz przebywa nad morzem z grupą innych osób, wszyscy zostali objęci kwarantanną i czekają na wyniki badań na koronawirusa. Te być może będą znane jeszcze dzisiaj (9.03.).

Nie wiadomo z iloma osobami kontakt miało zarażone małżeństwo, ale ta grupa może być duża. Stąd działania władz miasta, zamknięcie szkół i obrady sztabu kryzysowego. Dziś mamy poznać decyzje, jakie jeszcze podjęto w tej sprawie. Wiadomo już, że nie dojdzie do skutku zaplanowana na 14 marca w hali w Rybniku- Boguszowicach prezentacja żużlowców PGG ROW-u Rybnik. Nie wiadomo także co z dwoma kwietniowymi spotkaniami zespołu, jeżeli zajdzie tak potrzeba klub będzie chciał je przełożyć na inny termin.

W poniedziałek (9.03.) także nie odbędzie się zaplanowana przez Śląski Związek Piłki Nożnej w zamkniętej dla uczniów ZS3, kursokonferencja dla trenerów, w której miało wziąć udział 140 osób.

Na razie nie wiadomo co z najbliższym zaplanowanym na sobotę (14.03.) meczem piłkarzy ROW-u Rybnik. Nie wiadomo także co ze spotkaniami niższych lig organizowanych przez Podokręg Rybnik.

Nie ma też decyzji czy odbędą się wydarzenia zaplanowane w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Piszemy więcej: TUTAJ.

Racibórz: Kolejne chore osoby

Kolejna szkoła w Rybniku zamknięta z powodu koronawirusa

Koronawius: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o chorobie [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj