Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w szkołach. Część dzieci na kwarantannie

Facebook Twitter

W 90- tysięcznym Jastrzębiu-Zdroju tylko jedna klasa na kwarantannie. Covid- 19 pojawił się w Zespole Szkół Zawodowych. W Rybniku sytuacja wygląda o wiele poważniej.

W Jastrzębiu- Zdroju koronawirusa potwierdzono u jednego z uczniów trenującego judo podczas zawodów. Kwarantanną zostało objętych 21 uczniów od wtorku (13.10.) przez najbliższych 10 dni.

Tymczasem w rybnickich placówkach więcej przypadków chorych osób.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 – nauczyciel z wynikiem pozytywnym (ostatni raz w szkole był 6 października). 4 klasy od 14 do 16 października będą miały nauczanie zdalne. Sanepid zalecił obserwację stanu zdrowia bez nakładania kwarantanny.

Przedszkole nr 25 – nauczyciel z wynikiem pozytywnym (w pracy był ostatni raz 9 października). 22 dzieci ma zawieszone zajęcia i są objęte kwarantanną.

Szkoła Podstawowa nr 3 – uczeń VII klasy z wynikiem pozytywnym (ostatni raz obecny w szkole 6 października)Cała klasa ma nauczanie zdalne od 15 -16 października). Sanepid zalecił obserwację stanu zdrowia bez nakładania kwarantanny.

Zespół Szkół nr 6 – nauczyciel z wynikiem pozytywnym, ostatni raz w szkole był obecny 6 października, miał kontakt z niewielką ilością uczniów na otwartej przestrzeni, miał założoną przyłbicę, dlatego nikt nie został objęty kwarantanną.

Szkoła Podstawowa nr 19 – kolejny nauczyciel z wynikiem pozytywnym, aktualnie wynik pozytywny ma 5 nauczycieli z tej szkoły, 1 uczeń i 1 pracownik obsługi. Zajęcia są zawieszone do 16 października, w zależności od rozwoju sytuacji być może czas nauki zdalnej zostanie wydłużony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024