Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Województwo śląskie na liście alarmowej. Czy czeka nas zaostrzenie obostrzeń?

Facebook Twitter

1247 tyle dziś (15.03.) w województwie śląskim wyniosła liczba nowych przypadków Covid_19, w całym kraju 10 896. To wzrost w stosunku do poprzedniego poniedziałku (8.03.) o 75%. W związku z pogarszającą się sytuacją rząd rozważa, wprowadzenie lockdownu w naszym regionie lub na terenie całego kraju.

Fot. twitter.com/PremierRP

Jeżeli to będzie duże przyspieszenie zachorowań, to konsekwencją będą decyzje co do obostrzeń w skali całego kraju. Dynamika rozwoju zachorowań będzie decydowała, czy będą to może jedynie rozwiązania regionalne.

-czytamy w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia.

Liczba zakażeń z niedzieli jest bardzo niepokojąca – blisko 11 tys. to bardzo dynamiczny wzrost w porównaniu z poprzednią niedzielą. W ostatnich dniach średni przyrost zachorowań z tygodnia na tydzień spadał

-podaje kancelaria ministra.

Najtrudniejsza sytuacja dot. liczby zakażeń jest w woj. objętych dodatkowymi obostrzeniami. Województwa, w których sytuacja jest równie trudna to: kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie

-czytamy.

Nie wiadomo jakie decyzje zostaną podjęte jeśli chodzi o możliwość sprawowania mszy w kościołach w czasie nadchodzących świąt. Te decyzje mają zapaść w ciągu 2-3 dni. By uławić pacjentom wykonywanie testów w kierunku Covid_19, ci którzy mają objawy lub są po kontakcie z zakażonym, nie będą musieli mieć skierowania od lekarza. wystarczy zarejestrować się poprzez formularz na gov.pl. Ale uwaga – to oznacza automatyczne skierowanie na kwarantannę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj