Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Wszystkie zakażone osoby są z Rybnika. Rozmawialiśmy z wojewodą

Facebook Twitter

Pięć osób zarażonych koronawirusem to mieszkańcy Rybnika. Znajdują się oni na oddziale zakaźnym raciborskiego szpitala. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek potwierdził te informację na konferencji prasowej na granicy polsko-czeskiej, gdzie o godz. 15.00 rozpoczęły się kontrole autokarów i busów wjeżdżających do Polski.

Reporterzy Radia 90 Arkadiusz Żabka i Jan Bacza rozmawiali z Jarosławem Wieczorkiem, wojewodą śląskim:

Na terenie województwa śląskiego mamy pięć potwierdzonych przypadków, wszyscy to są mieszkańcy Rybnika, znajdują się w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Cztery osoby, są to osoby z jednego środka transportu i jeden członek rodziny. Jeżeli chodzi o kwestię szkół, taka decyzja została podjęta przez prezydenta Rybnika w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Oczywiście została również pod nadzorem kuratora oświaty tak, aby ograniczyć ewentualną możliwość rozprzestrzeniania się wirusa na terenie Rybnika.

Osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonymi, poddane zostały kwarantannie domowej. Zajęcia zawieszone są od rana w trzech rybnickich szkołach. Zakaz ma obowiązywać także jutro (10.03.). Wojewoda nie chciał zdradzić, w jaki sposób te szkoły są z sobą powiązane:

Pytania również precyzyjne, dotyczące rodzin, bliskich powodują tylko dodatkowy ostracyzm w stosunku do tych osób i uszanujmy katorżniczą pracę służb sanitarnych. Chcemy wykluczyć ewentualną możliwość eskalacji tego wirusa na terenie Rybnika. Zdajemy sobie sprawę, że może mieć to powiązanie z osobami, które mają pozytywny wynik. Do czasu przeprowadzenia szczegółowych badań lepiej jest zawiesić edukację niż to zagrożenie dalej eskalować.

Wszystko o koronawirusie: TUTAJ.

Najczęściej czytane:

Koronawirus: Pusta szkoła w Rybniku-Popielowie

Koronawirus w Rybniku? Odwołują imprezy, zamykają szkoły

Koronawius: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o chorobie [WIDEO]

Kontrole sanitarne na granicach. W naszym regionie w Gorzyczkach

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021