Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Zmiana terminu zakazu lotów do kolejnych krajów

Facebook Twitter

Początkowo zakaz lotów do kolejnych krajów miał obowiązywać od środy (26.08.), rząd jednak zmienił plany. Aktualny termin wprowadzenia zakazu to 1 września. Jakie kraje znalazły się na nowej liście, a jakie z niej zniknęły?

Aktualna lista krajów z zakazem lotów

Według opublikowanego projektu rządu w piątek (21.08.), lista krajów z zakazem lotów pasażerskich z i do Polski została rozszerzona z 44 do 63.

  • Na nowej liście mają się pojawić: Aruba, Belize, Wenezuela, Gibraltar, Monako, Belgia, Hiszpania, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Filipiny, Gambia, Indie, Liban, Malta, Namibia, Paragwaj, San Marino, Rumunia, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wyspy Dziewicze USA i Wyspy Owcze.
  • Na nowej liście państw objętych zakazem lotów mają zniknąć: Chiny, Rosja, Gabon, Singapur, Serbia, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Skąd taka decyzja?

Wciąż trwa okres urlopowy, a wielu Polaków odpoczywa w popularnych u nas krajach urlopowych. To m. in. Hiszpania, Malta czy Rumunia. Wprowadzenie zakazu od środy (26.08.) wiązałoby się z wieloma utrudnieniami i ściąganiem turystów specjalnie zorganizowanymi lotami. To byłoby trudne logistycznie.

Pamiętajmy, że jeżeli nie wrócimy do Polski przed zakazem z krajów z zakazem lotów, może nas czekać dwutygodniowa kwarantanna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022