Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Zmiany w opiece społecznej w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Z powodu koronawirusa wprowadzane są zmiany w pomocy społecznej w powiecie wodzisławskim. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych spowodowanych obecną sytuacją, niektóre jednostki zmieniają zasady funkcjonowania. Chodzi m.in. o warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia oraz inicjatywy realizowane w ramach projektów unijnych.

W projekcie „Oaza Aktywności” zawieszone zostają wszelkie zajęcia grupowe. Z kolei w „Pokonajmy samotność – cieszmy się życiem” czasowo zaprzestaje działalności Dzienny Dom Pomocy.

Odwołane zostają również zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowym Ośrodku Wsparciu „Perła” oraz Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Połomi. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. zawiesza z kolei spotkania rodziców biologicznych z dziećmi przebywającymi w pieczy zastępczej.

Co ważne, kadra tych instytucji pozostaje na stanowiskach pracy i będzie służyć informacją wszystkim osobom zainteresowanym działalnością placówek. Działaniami zapobiegającymi objęte zostają również Powiatowy Dom Dziecka w Gorzyczkach oraz Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wodzisławiu Śl.

Najczęściej czytane:

2 tygodnie w domu! Cała rodzina w kwarantannie

Koronawirus w Rybniku. Sytuacja w szpitalu wojewódzkim

Koronawirus: W PGG i JSW mierzą temperaturę

Jak zrobić płyn do dezynfekcji? Sprawdź

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021