Kosmiczne emocje na Legendarnym Kosmicznym Meczu [FOTO, WIDEO]

Drużyna Kabareciarzy i Przyjaciół wywalczyła zwycięstwo dopiero w rzutach karnych. 8:7, takim wynikiem zakończyło się sobotnie (9.09.) spotkanie na stadionie przy Gliwickiej w Rybniku. To był charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy artystami i sportowcami zorganizowany przez Fundację Piątka Kabaretu Młodych Panów.

Kapitanem zespołu Kabareciarzy i Przyjaciół był Adam Małysz:

usłyszała Monika Sokołowska. W drużynie artystów nasi redakcyjni koledzy: Robert Krzyżaniak, Mariusz Ryszka i Leszek Otawa, czyli „orły Radia 90”. W tym gronie znalazła się także Ewa Błachnio, niezawodna, zawsze obecna na kosmicznym meczu, w zimowej odsłonie gra w siatkówkę i koszykówkę, tym razem na boisku piłkarskim. Skutecznie odwracała uwagę bramkarza przeciwników:

Czas więc na wywołanych do tablicy: Kabaret Młodych Panów, w składzie: Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz i Łukasz Kaczmarczyk:

Pierwsza połowa nie układała się jednak po myśli Kabareciarzy i Przyjaciół, do szatni zespół schodził z wynikiem 1:4. Autorem tej jednej, jedynej bramki dla artystów był Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów:

Legendarny Kosmiczny Mecz to było wyjątkowe połączenie piłki nożnej i żużla. Na boisku i na torze – Kacper Woryna z ROW-u Rybnik:

Rzeczywiście: na boisku zabrakło Jerzego Dudka, którego zatrzymały sprawy rodzinne. W zespole sportowców jednak pokazała się i tak mocna ekipa: oprócz piłkarzy: Jerzego Brzęczka i Marcina Wasilewskiego, także bokser Maciej Zegan i Marek Plawgo: lekkoatleta, spriner i płotkarz, multimedalista Mistrzostw Europy i Świata. Dekadę temu ustanowił dotąd niepobity rekord Polski w biegu na 400 metrów przez płotki!

Piotr Gacek, libero polskiej reprezentacji w siatkówkę, do piłki nożnej też podchodzi z pewną dozą nieśmiałości:

W szatni Kabareciarzy i Przyjaciół wesoło w przerwie nie było:

– to kabareciarz, Tomasz Jachimek. Motywacja trenera, rajdowca Kajetana Kajetanowicza pomogła, bo w drugiej połowie artyście doprowadzili do remisu: