Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik nie sprostały liderowi

Rybniczanki przegrały wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź 57:65. Do połowy spotkanie było wyrównane, RMKS prowadził nawet po dwóch pierwszych kwartach dwoma punktami. W trzeciej odsłonie meczu Widzew zdobył kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca meczu.

Najskuteczniejsza w zespole z Rybnika była zdobywczyni 11 punktów Dominika Bednarek. Jej drużyna z 5 zwycięstwami na koncie zajmuje 9. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W sobotę 19 lutego rybniczanki zagrają we własnej hali z Wisłą Can-Pack Kraków.

Widzew Łódź – RMKS Xbest Rybnik 65:57 (17:13, 13:19, 22:13, 13:12)

Punkty dla RMKS-u Xbest Rybnik: RMKS Xbest Rybnik: Najduch 9, Jurczyńska 8, Jurzica 0, Majda 9, Pilichowska 2, Sobota 13, Rusińska 0, Czyżewska 5, Bednarek 11