Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik z czwartą wygraną w sezonie

Wczoraj (9.01.) rybniczanki pokonały we własnej hali Contimax MOSiR Bochnia 70:62. Mecz długo był wyrównany, do przerwy rybniczanki przegrywały dwoma punktami, trzecia kwarta też zakończyła się remisem. W ostatniej RMKS był jednak skuteczniejszy, wygrał ją 20:10 i całe spotkanie.

Po kontuzji do zespołu dołączyła rozgrywająca Paulina Majda, która zdobyła w spotkaniu najwięcej, 20 punktów:

Paulina Majda: Cieszę się, że mogłam zagrać w tym meczu, bo dopiero w tym tygodniu wróciłam do treningów. Było ciężko, momentami kolano naprawdę bolało, mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, że będą mogła trenować na całego. Myślę, że ruszyłyśmy głową, było zaangażowanie od początku do końca i udało się. Jestem z nas naprawdę dumna.

Dobre spotkanie rozegrała także druga rozgrywająca, Dominika Bednarek, która zdobyła 16 punktów.

Swój zespół chwalił po meczu trener RMKS-u, Grzegorz Korzeń.

Grzegorz Korzeń: Przede wszystkim była walka, było widać, że mieliśmy momenty słabsze, nam odskakiwały, ale zawodniczki dojrzały do tego, że ważna jest każda minuta… Dla nas każdy mecz jest teraz ważny i każde zwycięstwo. Wiadomo, że liczy się także z kim się wygrywa, dla nas najważniejsze są te z drużynami, które są dla nas w bezpośrednim kontakcie. Takie mecze są bardzo istotne.

Koszykarki RMKS-u zajmują nadal 11. miejsce w tabeli grupy B 1.j ligi, ale mają tyle samo, 18 punktów co wyprzedzające je zespoły z Zgorzelca i Krakowa. W najbliższą sobotę (15.01.) rybniczanki zagrają na wyjeździe z Tęczą Leszno.

RMKS Xbest Rybnik – Contimax MOSiR Bochnia 70:62 (14:16, 19:19, 17:17, 20:10)

RMKS Xbest Rybnik: Najduch 10, Jurczyńska 6, Majda 20, Pilichowska 10, Sobota 8, Rusińska 0, Bednarek 16

14. kolejka I ligi (grupa B): Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – PZU Ślęza II MOS Wrocław 75 : 49 Widzew Łódź – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 78 : 59 Wisła CanPack Kraków – Pompax Tęcza Leszno 57 : 76 RMKS Xbest Rybnik – Contimax MOSiR Bochnia 70 : 62 Citronex UKS Basket Zgorzelec – AZS Politechnika Korona Kraków, Lider Swarzędz – MUKS Poznań

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?