Koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali kolejny mecz

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik. Wczoraj (15.02.) wygrali wyjazdowe spotkanie z zespołem GTK Gliwice 92:77 i było to ich piąte, kolejne zwycięstwo.

mkks

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, ale na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu rybniczan 44:41. Zespół trenera Jakuba Krakowczyka ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej odsłonie meczu i pewnie wygrał całe spotkanie. Najskuteczniejszy w drużynie MKKS-u był ponownie Igor Lewandowski, który rzucił 26 punktów, 23 zdobył kapitan zespołu Adam Anduła a 22 Kacper Wydra. Rybniczanie umocnili się na 7-mym miejscu w tabeli grupy C II ligi. Teraz będą mieli szanse, by awansować jedno miejsce wyżej. W sobotę (18.02.) zagrają we własnej hali z zajmującym właśnie 6. lokatę zespołem Basket Hills Bielsko-Biała.

GTK AZS Gliwice – MKKS Rybnik 77 : 92 (23:16, 18:28, 21:16, 15:32)
MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 9 pkt, 10 zb; Piotr Kawczyński 10 pkt, 8 zb; Adam Anduła 23 pkt, 15 zb; Kacper Wydra 22 pkt, 10 as; Szymon Kukuczka 0 pkt, 5 zb; Igor Lewandowski 26 pkt, 6 zb; Kacper Szybiński, Adriań Ścieszka 2 pkt; Karol Rakszawa.