Kowalczyk i Kuczera na podium w Australii

Dobre występy rybnickich judoków w Australii podczas turnieju Ocenia Open. W kategorii do 57-kilogramów drugie miejsce wywalczyła reprezentująca Polonię Rybnik Julia Kowalczyk, która dopiero w finale przegrała ze Słowenką Kają Kajzer.

W tej samej kategorii wagowej inna rybniczanka Anna Borowska z klubu Kejza Team była 5., a 7. miejsce w niższej kategorii wagowej (do 52 kg) zajęła klubowa koleżanka Kowalczyk, Agata Perenc.

Na podium stanął także wśród mężczyzn Piotr Kuczera. Zawodnik Kejza Team był trzeci. Dodajmy, że wszystkie trzy rybnickie judoczki w rankingu olimpijskim znajdują się na miejscach kwalifikujących do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Takiego miejsca nie ma na razie Kuczera, szansa, by wywalczyć kolejne punkty do rankingu 22 listopada w Osace.