Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kowalik w Radiu 90: ”Mamy już 404 chętnych na skorzystanie z usług wyjazdowego punktu szczepień”

Facebook Twitter

Już 404 osób chce skorzystać z usług wyjazdowego punktu szczepień jaki działa w wodzisławskim szpitalu. To jedyny w regionie zespół wyjazdowy.

Jak mówi poranny gość Radia 90 dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach, tygodniowo może zaszczepić on 30 osób. Oznacza to, że szczepienie potrwa ponad trzy miesiące:

Krzysztof Kowalik: Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że na tamten moment, gdzie składaliśmy tą ofertę, że będziemy jednym punktem, który będzie te świadczenia wykonywać i będzie szczepić pacjentów w miejscu zamieszkania, którzy nie mogą podjechać do punktu szczepień. Zwróciłem się z pismem do NFZ, bo widzę, że zainteresowanie jest bardzo duże, na wczoraj to było 404 pacjentów, którzy taki akces już zgłosili.

Radio 90: Rachunek jest prosty, 3 miesiące będziemy szczepić chętnych, a przyjdą kolejni.

Krzysztof Kowalik: My nie jesteśmy w stanie realizować w większym zakresie tego świadczenia, dlatego że mamy problem z personelem lekarskim. W takim zespole musi być personel, te obsady które mam w tej chwili są stabilne ale nie pozwalają na to, żeby w większym zakresie te świadczenia realizować.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Krzysztofem Kowalikiem dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj