Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradną co się da. Złodzieje nie pogardzą rzeźbami z ogrodu

Facebook Twitter

Rzeźby, których wartość oszacowano na ponad 130 tysięcy złotych, zniknęły z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki. W Radiu 90 piszemy o tym, aby pokazać, że wszytko może stać się łupem złodziei.

fot.slaska.policja.gov.pl

Do zatrzymania dwóch złodziei doszło już 2 dni po kradzieży rzeźb z ogrodu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki ukradli rzeźby o wartości ponad 130 tys. złotych.

fot.slaska.policja.gov.pl

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu katowickiej komendy. Śledczy wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 32 lat. W trakcie zatrzymania młodszy z nich posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Ponadto policjanci znaleźli 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa.

fot.slaska.policja.gov.pl

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj