Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradzież na placu budowy a do tego nielegalny tytoń [WIDEO]

Facebook Twitter

W Żorach doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzialni są za kradzież stalowych elementów zbrojeniowych o wartości 150 tysięcy złotych. Złodzieje wpadli w ręce policji po tym, jak dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach został poinformowany o uszkodzeniu monitoringu na terenie placu budowy i zaparkowanym w pobliżu busie.

Kradzież na placu budowy

Kradzież na placu budowy doprowadził policjantów do kolejnego złamania prawa

Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, zablokowano możliwość wyjazdu podejrzanego pojazdu, co w rezultacie doprowadziło do zatrzymania sprawców.

W trakcie dalszych działań, podczas przeszukania domu jednego z zatrzymanych, policjanci natknęli się na nieoczekiwane odkrycie. Oprócz skradzionej stali, w pomieszczeniach znajdowało się ponad 2,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy szacują, że obecność takiej ilości nielegalnego tytoniu mogła spowodować uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę przekraczającą 3 miliony złotych, co stanowi poważne naruszenie prawa i szkodę dla Skarbu Państwa.

Sprawa kradzieży oraz przemytu tytoniu jest obecnie przedmiotem dalszych działań śledczych, mających na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń i pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj