Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradzieże „na strażaka”. Nowa metoda oszustów

Facebook Twitter

"Na policjanta", "na wnuczka", "na rachmistrza spisowego", teraz "na strażaka". Złodzieje, wiedząc, że strażacy cieszą się sporym zaufaniem społecznym, znaleźli sobie nową metodę oszukiwania ludzi. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wydała oficjalne ostrzeżenie.

Treść ostrzeżenia

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania.

Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

O ostrzeżeniu przed oszustami informuje w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna.

O ostrzeżeniu przed oszustami informują w mediach społecznościowych jednostki Ochotniczej Straży pożarnej, m. in. OSP Markowice.

My także dołączamy się do ostrzeżenia. Uważajmy i dbajmy o siebie nawzajem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021