Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradzieże w szpitalach? A może pomyłka? Pytamy w jaki sposób przekazywane są paczki dla pacjentów

Facebook Twitter

Czy giną rzeczy przekazywane pacjentom? Taki telefon od zaniepokojonej słuchaczki odebraliśmy w redakcji Radia 90.

W dobie pandemii nie ma możliwości odwiedzania chorych. Można jednak przynosić dla nich rzeczy osobiste, które są przekazywane na poszczególne oddziały przez pracowników szpitala. Tu do tablicy wywołana została wodzisławska lecznica…

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach mówi, że do tej pory nie zdarzyła się ani jedna skarga na taką sytuację:

Krzysztof Kowalik: To jest pierwszy sygnał, który od państwa słyszę i oczywiście od razu porozmawiam z kierownictwem Izby Przyjęć żeby wzmożyć nadzór nad tymi paczkami, które są przekazywane dla naszych pacjentów.

Radio 90: Dobrze by było też żeby to bezpośrednio do Was trafiały takie sygnały, jeżeli rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce.

Krzysztof Kowalik: Jak najbardziej, jeżeli taki sygnał do nas trafi, a zachęcam do tego żeby trafił, to wtedy jesteśmy w stanie w konkretnej sprawie zareagować i próbować sprawę wyjaśnić na miejscu w szpitalu.

Wyjaśnijmy: w jaki sposób odbywa się przekazanie paczek dla pacjentów:

Krzysztof Kowalik: Na chwilę obecną wygląda to w tej sposób, że rodzina czy ktoś, kto chce taką paczkę dostarczyć, dostarcza tą paczkę do personelu Izby Przyjęć, tam jest miejsce w którym te paczki są zlokalizowane, stamtąd odbierane są przez pielęgniarki z poszczególnych oddziałów i przekazywane pacjentom. Należy to opisać imieniem i nazwiskiem, odział w którym pacjent jest hospitalizowany i wówczas nie ma problemu, ta paczka trafia bezpośrednio na ten oddział. Rodziny korzystają z tej formy przekazywania i sporo tych paczek jest przekazywanych. Na początku wyznaczyliśmy, że to są godziny między 10.00 a 11.00 oraz między 17.00 i 18.00 ale bardzo często docierają do nas członkowie rodzin poza tymi godzinami, więc też nie odmawiamy tej możliwości żeby tą paczkę zostawić i przekazać.

W podobny sposób paczki dla pacjentów przekazywane są także w innych szpitalach w naszym regionie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj