Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Kraina Odkrywców”. Turza Śl. doczekała się przedszkola z prawdziwego zdarzenia

Facebook Twitter

Do przedszkola uczęszczać będzie 125 dzieci. Nowy budynek jest parterowy, częściowo podpiwniczony, w którym mieści się 5 oddziałów przedszkolnych, sala wielofunkcyjna, zaplecze sanitarne i magazynowe, szatnie, kuchnia, biura oraz pomieszczenia techniczne.

Powstał również plac zabaw, zieleń, drogi, chodniki oraz oświetlenie. Budynek został ogrodzony. Prace budowlane trwały 20 miesięcy i kosztowały ponad 5,5 mln złotych.

Z historii przedszkola…

•    Pierwsze przedszkole w Turzy Śląskiej powstało w 1947 roku- mieściło się w budynku p. Konrada Gojowego przy ul. Bogumińskiej. Dyrektorką, intendentką i nauczycielką w jednej osobie przez 33 lata była pani Irena Ucher. Od 1978 roku dyrektorem placówki była pani Edyta Szczepanek.
•    W roku 1985 utworzono dodatkowo drugi oddział przedszkola „Wojnarówka” u pani Wojnar- na terenie dzisiejszego sklepu odzieżowego przy ulicy Kościuszki. W roku 1987 stanowisko dyrektora objęła pani Maria Kretek.
•    Na ulicy Ligonia 4 w 1991 roku powstało nowe przedszkole w budynku agronomówki. Dyrektorkami były tu kolejno: Halina Bugla, Maria Sitek i obecna pani dyrektor Marzena Zimny.

•    W roku 2016 zostaje oddany do użytku nowoczesny i przestronny budynek nowego przedszkola „Kraina Odkrywców” na ulicy Ligonia 2c.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj