Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

’Krajobraz improwizowany. Haiku’

Facebook Twitter

Polecamy wystawę malarstwa Miłosza Nosiadka w bibliotece w Żorach. Dziś (4.09.) o 18.00 wernisaż wystawy, która jest owocem improwizacji podczas malowania krajobrazów dalekiego wschodu.

Wystawa jest owocem improwizacji twórczych podczas malowania krajobrazów dalekiego wschodu. Obrazy powstające w ten sposób są plastycznym przełożeniem muzyki improwizowanej, czyli kolejnej gałęzi sztuki którą zajmuje się autor. Powstają one pod wpływem chwili, z planem działania obejmującym tylko i wyłącznie kolejne pociągnięcie pędzla. Całość dzieła wyłania się dopiero po zakończeniu współpracy artysty z obrazem.

Miłosz Nosiadek – członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, malarz akwarelista, skrzypek, architekt. Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, w tym międzynarodowych. Jego prace wystawiane były m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie czy w Muzeum Papieru w Fabriano. Prowadził także warsztaty malarstwa akwarelowego w kraju i za granicą. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem było prowadzenie warsztatów we Włoszech, w Fabriano, na największym europejskim festiwalu akwarelowym FabrianoInAcquarello. Był jedną z 40 osób, wyłonionych z grona 1450 artystów, które otrzymały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na samym festiwalu. Podczas tegorocznego UrbinoInAcquarello Miłosz Nosiadek został liderem grupy reprezentującej Polskę. Gdy nie zajmuje się malarstwem, gra na skrzypcach w dwóch zespołach: Redlin oraz zaNim pójdę.

Wystawa potrwa do końca października 2019.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022