Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krajowa Administracja Skarbowa kontrolowała ciężarówki na A1

Facebook Twitter

Posypały się mandaty po nocnej akcji służb mundurowych na A1. Funkcjonariusze śląskiej KAS prowadzili rutynowe kontrole w Godowie. Z powodu braku okresowych badań technicznych zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów.

fot. mat. prasowe

W poniedziałek (24.05.) około 22.00 mundurowi zatrzymali do kontroli samochód pomocy drogowej. Pojazd nie miał aktualnego okresowego badania technicznego pojazdu – termin badania minął blisko 4 miesiące temu. Dodatkowo okazało się, że przewóz wykonywany był pojazdem wyposażonym w tachograf, który nie został sprawdzony przez odpowiedni warsztat. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a za naruszenie przepisów kary grożą przedsiębiorcy oraz osobie zarządzającej transportem.

Do kontroli zatrzymano także samochód ciężarowy z naczepą przewożący oleje roślinne. W tym przypadku także okazało się, że przewóz odbywał się bez aktualnego okresowego badania technicznego naczepy – termin badania minął w połowie stycznia tego roku. Tu tez mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny. Karę pieniężną za naruszenie przepisów otrzyma przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w firmie.

W trakcie kontroli TIR-a przewożącego acetylen funkcjonariusze ustalili, że badanie techniczne naczepy jest już nieważne. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a ukarany zostanie przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w firmie.

O 1.30 – mundurowi zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z naczepą, przewożący piwo. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnych okresowych badań technicznych. Mundurowi sporządzili protokół z kontroli i elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny. Karę pieniężną za naruszenie przepisów otrzyma przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w firmie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj