Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krajowy Instytut Mediów: 81,3 proc. gospodarstw w Polsce posiada radio

Facebook Twitter

Na wsi w radio wyposażonych jest 86,5 proc. gospodarstw, podczas gdy w miastach 78,8 proc. – wynika z badania Krajowego Instytuty Mediów. Co wiemy z tych wyników? Najczęściej słuchacie nas w samochodzie.

radia 90

Najczęściej posiadanym urządzeniem do odbioru radia jest radio samochodowe – znajduje się ono na stanie 61,7 proc. gospodarstw domowych. Jak wynika z badania KIM, posiadanie radia samochodowego najczęściej deklarują gospodarstwa, w których lider technologiczny ma między 30 a 49 lat – 80,9 proc.

Z kolei posiadane radia przenośnego (niewbudowanego) deklaruje 39,6 proc. gospodarstw, częściej te, w których lider jest w wieku 65 lat i więcej. W grupie wiekowej 65-74 lata odsetek posiadających radio przenośne wynosi 53,1 proc. a w grupie 75 lat i więcej – 54,1 proc.
Najwyższy odsetek gospodarstw posiadających urządzenie do odbioru radia odnotowano pośród tych składających się z co najmniej 4 osób – 92,5 proc., a także w gospodarstwach z dziećmi w wieku 4-15 lat – 91,6 proc.

Odbiorniki radiowe wbudowane w zestawy hi-fi ma 18,3 proc. gospodarstw w Polsce, z kolei 9 proc. posiada radio budziki. Z innych stacjonarnych lub wbudowanych odbiorników korzysta 4,4 proc. gospodarstw, a 2,6 proc. posiada słuchawki z wbudowanym radiem.

Jak wynika z badania KIM, 44,2 proc. gospodarstw posiada co najmniej dwa odbiorniki radiowe (wliczając wszystkie typy odbiorników, w tym radia samochodowe), a 36,7 proc. gospodarstw – jeden odbiornik radiowy.

Radio podłączone do Internetu posiada 3,9 proc. gospodarstw w Polsce. Częściej w takie urządzenia wyposażone są gospodarstwa, w których lider technologiczny ma nie więcej niż 50 lat. W gospodarstwach, w których lider ma do 29 lat, odsetek ten wynosi 5,4 proc., zaś w grupie gdzie lider jest w wieku 30-49 lat – 5,7 proc. Radio podłączone do Internetu częściej posiadają gospodarstwa z dziećmi do 15 roku życia – 6,4 proc. oraz gospodarstwa liczące co najmniej 4 osoby – 7,7 proc.

Badanie realizowane jest na ogólnopolskiej próbie adresowej wylosowanej z operatu TERYT Głównego Urzędu Statystycznego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj