Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krak ukryty w przesyłce trafił do raciborskiego zakładu karnego

Facebook Twitter

Kokaina w gazetach w przesyłce do jednego z więźniów raciborskiego zakładu. Kilka dni temu jeden z osadzonych odbywających tu karę pozbawienia wolności, otrzymał korespondencję zawierającą prasę motoryzacyjną. Po sprawdzeniu zawartości przesyłki szybko okazało się, że wśród stron znajdował się mały pakunek a w nim biały proszek.

Fot. sw.gov.pl

Przeprowadzone badanie dało wynik pozytywny na obecność substancji o nazwie krak. Już wszczęto czynności wyjaśniające. To kolejna udaremniona próba przemytu środków odurzających na teren raciborskiego więzienia.

Funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie przeciwdziałania przedostawaniu się substancji odurzających oraz środków psychotropowych na teren zakładu karnego. Dostęp do najnowszych urządzeń oraz testów pozwalających nie tylko ustalić, czy mamy do czynienia ze środkiem odurzającym, ale również z jakim jego rodzajem, jest gwarancją sprawnie przeprowadzonej procedury kontrolnej oraz szybkiego poinformowania odpowiednich organów ścigania. Jest to już kolejna próba przemytu substancji odurzającej na teren zakładu karnego, która została udaremniona.

Fot. sw.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022