Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kraska z wizytą w regionie. Na trasie jego przejazdu zabrakło Rybnika

Facebook Twitter

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska dziś (14.07.) wizytował szpitale w naszym regionie. Na trasie jego przejazdu znalazły się Żory, Wodzisław, Racibórz, ale zabrakło Rybnika. A to przecież sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 niepokoi najbardziej. W tej chwili zawieszona jest praca czterech oddziałów: pediatrii, otolaryngologii dziecięcej i dla dorosłych oraz interny.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Jest konflikt pomiędzy dyrekcją placówki a lekarzami:

Waldemar Kraska: Przed przyjazdem do Żor, byłem na spotkaniu w urzędzie wojewódzkim z panem wojewodą, z panią wicemarszałek. Poruszaliśmy też temat tego szpitala. Mam zapewnienia pani marszałek, że ta kwestia zostanie rozwiązana. Na pewno jest to trudny temat, my jako ministerstwo zdrowia musimy myśleć głównie o pacjentach, ale na pewno aspekt pracowników tego szpitala także jest ważny, więc tutaj trzeba dojść do porozumienia, które będzie służyło nie tylko pracownikom, ale głównie pacjentom tego szpitala. W tej chwili jest tam spór personalny między dyrekcją a pracownikami. To nie służy nikomu. Mm obietnice, że to zostanie rozwiązane, my na pewno będziemy przyglądać się temu. To jest szpital marszałkowski, więc myślę, że powinni ten temat jakoś rozwiązać.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska

Czy Ministerstwo Zdrowia będzie interweniowało w tej sprawie, jeśli nie uda się problemu rozwiązać lokalnie?

Waldemar Kraska: Będziemy się temu przyglądać, jeżeli szpital będzie stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowia i życia pacjentów, będziemy podejmowali decyzje, aczkolwiek to nie jest w naszej gestii, my nie jesteśmy organem właścicielskim.

Waldemar Kraska w trakcie wizyty w żorskim szpitalu oglądał nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a w Wodzisławiu brał udział w przekazaniu nowej karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021