Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kredyt gotówkowy bez BIK – gdzie szukać ofert?

Facebook Twitter

W życiu każdego z nas zdarzają się nagłe sytuacje, które wymagają posiadanie dodatkowej gotówki. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie oszczędzić tyle środków, aby w pełni móc sfinansować wszelkie wydatki. W takich przypadkach z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy, który możemy zaciągnąć niemalże od ręki.

Wnioskując o takie zobowiązanie w banku, musimy być świadomi, że instytucja dokładnie zweryfikuje naszą zdolność kredytową, w tym historię w BIK. Jeśli mamy wiedzę, że nie jest ona pozytywna, możemy zwrócić uwagę na oferty firm pożyczkowych, np. kredyt gotówkowy bez BIK. Gdzie szukać takich pomocy finansowych i jak wybrać najlepsze warunki? Sprawdź porównywarkę kredytów gotówkowych – https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe !

Kredyt gotówkowy bez BIK. Co to takiego?

O kredytach gotówkowych wiemy już niemalże wszystko, zwłaszcza że większość z dorosłych konsumentów chociaż raz w życiu korzystała z takiego zobowiązania. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, że aby wnioskować o tego typu pomoc finansową, musimy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową. W przeciwnym razie instytucja bankowa odrzuci nasz wniosek i wyda negatywną decyzję. Jeśli więc braliśmy wcześniej kredyt lub pożyczkę i wiemy, że ich spłata przedstawiała się różnie, np. często spóźnialiśmy się z uiszczeniem raty lub aktualnie nadal spłacamy kredyt, warto poszukać innej firmy, która udzieli nam pomocy. Mowa o tzw. parabankach, które umożliwiają zaciągnięcie szybkich pożyczek jak kredyt gotówkowy bez BIK.

Na czym dokładnie polega takie rozwiązanie i czy różni się od klasycznego kredytu w banku? Przede wszystkim chodzi tutaj o wymogi, jakie stawiają przed nami firmy pożyczkowe i instytucje bankowe. Jeśli wnioskujemy o kredyt w banku, wiemy, że nie udzieli nam on pożyczki, gdy nasza zdolność kredytowa będzie zbyt niska. Z kolei w sytuacji, gdy potrzebujemy ekspresowego zastrzyku gotówki, możemy zwrócić się do parabanków, które nieco łagodniej podchodzą do weryfikacji klientów. Dzięki temu kredyt bez BIK jest przyznawany niemalże każdemu, kto otrzymuje comiesięczne dochody i jest osobą pełnoletnią.

Jakie warunki spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy bez weryfikacji?

Historia kredytowa w BIK-u jest jedną z podstawowych kwestii, na które zwracają uwagę banki podczas sprawdzania potencjalnych kredytobiorców. W przypadku firm pożyczkowych, mamy do czynienia z łagodniejszymi warunkami do spełnienia. W zasadzie, aby móc wziąć kredyt gotówkowy bez BIK, nie jest konieczne dopełnianie wielu formalności, a jedyne, czego wymagają parabanki, to pełnoletność, ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo i stały dochód. Warto przy tym wspomnieć, że nie musimy (jak często bywa w bankach) pozyskiwać zarobków z umowy o pracę. Firmy pożyczkowe akceptują także umowy cywilnoprawne, a nawet innego rodzaju źródła dochodowe, np. świadczenia iz zapomogi.

Z kolei jeśli chodzi o weryfikację historii kredytowej w BIK, wśród ofert firm pożyczkowych bez problemu możemy znaleźć takie, które możemy wziąć nawet z negatywnym scoringiem. Jest to swoiste ułatwienie dla osób spłacających nadal jakieś zobowiązania, spóźniających się czasem ze spłatą, a nawet dla klientów z komornikiem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku ciężkiej sytuacji finansowej i egzekucji na rzecz spłaty długów, musimy liczyć się z wyższymi kosztami kredytu i większą ilością formalności do spełnienia. Firmy pożyczkowe muszą mieć zabezpieczenie, że zaciągnięta przez nas pożyczka zostanie spłacona. Mogą więc wymagać np. poręczenia lub wykupu dodatkowego ubezpieczenia.

Czy kredyt gotówkowy bez weryfikacji jest drogi?

Nie zawsze musimy obawiać się, że biorąc kredyt gotówkowy bez BIK, narazimy się na horendalne kwoty opłat, jakie przyjdzie nam ponieść. Takie oferty z reguły są nieco droższe niż klasyczne kredyty oferowane przez banki. Wynika to z większego ryzyka, jakie podejmują firmy pożyczkowe, udzielające nam pomocy finansowej. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza, gdy mamy spore długi, a część naszych dochodów jest pobierana przez firmę komorniczą na rzecz ich spłaty. W takich wypadkach firmy pozabankowe chcą maksymalnie zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem spłaty.

Jeśli potrzebujemy ekspresowej pomocy finansowej, warto korzystać z takich ofert jak kredyt gotówkowy bez weryfikacji. Tego typu opcje wiążą się z bardzo szybkim procesem weryfikacji klienta i niemalże natychmiastową decyzją pożyczkową. Gdy obawiamy się o wysokie koszty kredytu, możemy skorzystać z narzędzi online, które pomogą nam znaleźć najatrakcyjniejsze na rynku oferty. Mogą to być rankingi w formie porównywarek ofertowych lub kalkulatory kredytów.

Ranking kredytu gotówkowego bez BIK

Najpopularniejszą opcją umożliwiającą szybkie znalezienie korzystnej oferty jest ranking kredytu gotówkowego. Takie narzędzie w zaledwie kilka sekund porówna dostępne na rynku warunki i wyświetli nam wszystkie, które spełniają nasze kryteria. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres spłaty, na jaki chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy bez BIK. Otrzymamy listę ofert poszczególnych firm pozabankowych wraz z niezbędnymi informacjami, np. odnośnie do kosztów (tj. miesięczną ratę, oprocentowanie, całkowitą kwotę do spłaty). Dzięki wybraniu oferty z rankingu, możemy mieć pewność, że decydujemy się na zaciągnięcie jednego z najlepszych na rynku kredytów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj