Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kregulcowe Dni: Edycja jubileuszowa. Już w najbliższą sobotę zlot miłośników fantastyki w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

To 5., jubileuszowa edycja zlotu sympatyków fantastyki w Jastrzębiu. W sobotę (25.06.) w Hali Widowiskowo-Sportowej całodzienne wydarzenie poświęcone różnego rodzaju grom, ale nie tylko.

Do dyspozycji uczestników będzie sala projekcyjna skupiająca się w szczególności na tematyce Japonii, będą warsztaty oraz wykłady prowadzone przez ninja, sesje RPG, zawody w szermierce mieczami bezpiecznymi walki w strojach sumo, strzelnica, turnieje gier planszowych, zaplanowano też rozgrywkę w Tekkena. Będzie kuźnia, gdzie oprócz pokazów tworzenia narzędzi, będzie można zaopatrzyć się w wyroby rzemieślnicze.

Wstęp jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o 9.00 i potrwa do 21.00.

Klub Fantastyki Kregulec jest nieformalną grupą, zrzeszająca aktualnie ponad 50 klubowiczów, działającą jako oddział terytorialny Żywieckiego Stowarzyszenia Fantastyki “Parzenica”. Pierwszym większym działaniem klubu była organizacja zlotu miłośników fantastyki “Kregulcowe Dni” w mieście Jastrzębie – Zdrój w 2017 roku. W kolejnych latach klub zajął się tworzeniem kolejnych edycji wydarzenia w Cieszynie i Jastrzębiu – Zdroju. Obecnie Kregulec w swoich zasobach posiada pokaźną liczbę gier planszowych liczącą ponad 300 tytułów, podręczniki do sesji RPG, retro konsole, bezpieczne miecze i stroje sumo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj