Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kryminalne spotkania w ramach Rybnickich Dni Literatury

Facebook Twitter

Z okazji Rybnickich Dni Literatury tamtejsza biblioteka zaprasza na Noc Bibliotek pod hasłem "Czarna Seria". Zaplanowano wydarzenia, które spodobają się nie tylko najgorliwszym fanom kryminałów. Czarna Seria to projekt, realizowany jest w bibliotece od września. Noc Bibliotek odbędzie się w piątek (07.10.), a w jej ramach warsztaty dla dzieci, grę biblioteczną „Morderstwo w Bibliotece” oraz spotkania autorskie.

Silesian Jazz Meeting
Jan Ptaszyn Wróblewski zagra wraz ze swoim kwartetem w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Pierwszym gościem będzie Jędrzej Pasierski, autor thrillera „W Imię Natury” oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow. Kolejnym fotograf, Hubert Humka, autor cyklu zdjęć obrazujących miejsca zbrodni. Mówi Stanisława Adamek, dyrektor placówki:

Stanisława Adamek: Pan Hubert Humka ze swoimi fotografiami miejsc, które w jakiś sposób są skażone. Zainteresowaliśmy się właśnie tym jednym jego projektem, ponieważ on jakby tak klasycznie wpisywał się w nasz projekt kryminalny. To połączyło te dwa tematy. Tematy związane ze zbrodnią i tematy związane z fotografią. Odpowiedź była jedna- Hubert Humka

Nie zapomniano także o najmłodszych. W ramach Nocy Bibliotek zaplanowano warsztaty literacko-detektywistyczne dla dzieci, co ciekawe mogą w nich wziąć udział już te, które skończyły 3. rok życia:

Stanisława Adamek: Sprecyzowaliśmy, żeby tą bazą literacką, na której panie pracują, były właśnie te książki, które mają ten element kryminalistyczny, żeby wpisało nam się to w projekt detektywistyczno-kryminalistyczny. Jest książka, która jest tym bohaterem dnia, do tej książki można rysować, zorganizować zajęcia ruchowe, można ją czytać, o niej opowiadać. Godzina zabawy to jest to minimum, które można wypracować z jedną grupą. Dzieci to uwielbiają.

Początek Nocy Bibliotek w piątek o 17.00. Wstęp jest wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj