Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krząkała: Za chwilę za chleb zapłacimy 10 złotych. Wszystko przez rosnące ceny gazu

Facebook Twitter

Za chwilę za chleb zapłacimy 10 złotych. Wszystko przez rosnące ceny gazu w piekarniach i sklepach - grzmi poseł Marek Krząkała. Z bochenkiem chleba w rękach przed siedzibą Cechu Rzemiosł Różnych mówił o dramatycznej sytuacji w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy.

Marek Krząkała: Członkowie Cechu, rzemieślnicy, mali przedsiębiorcy, cierpią z powodu tych drastycznych cen gazu, zaczęliśmy pokazywać bochenek chleba i mówiliśmy, że za chwilę będzie kosztował 10 złotych, to jest paragon z dzisiejszego zakupu tego chleba – 9,45. Jeszcze tydzień i ten chleb będzie kosztował 10 złotych, piekarnie które go produkują też są obarczone drastycznymi cenami, przykład sklepu spożywczego z Gołkowic, z 8000 złotych rachunek wzrósł do 24000 złotych- to jest 300% więcej za gaz. Mamy tutaj cukiernie, ceny gazu wzrosły o 450%.

Podwyżki dotykają także miejskie instytucje w Rybniku

– wylicza rybnicki parlamentarzysta:

Marek Krząkała: Jeżeli chodzi o żłobek, to podwyżka cen gazu o 80%, podwyżka cen prądu 88%, podwyżka ogrzewania  117%. Miejski Dom Pomocy Społecznej ma podwyżkę gazu 231%, żywności 31% i przedszkole w Boguszowicach gdzie podwyżka cen gazu to jest 300% .

Rząd nie robi nic, by to zmienić i odrzuca nasze propozycje

– mówi poseł opozycji

Marek Krząkała: Musimy się zmierzyć z kłamstwem które jest cały czas powtarzane, że te ceny biorą się z tego, że na świecie wzrosły ceny gazu, owszem ale trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że prawie 60 miliardów złotych ten rząd otrzymał z uprawnień za handel niską emisją i te pieniądze zostały przejedzone, to pierwsza kwestia, a druga to taka, że zrezygnował z wieloletnich umów na rzecz tych krótkoterminowych i teraz za co cierpią wszyscy, zgłosiliśmy projekt ustawy który by wychodził na przeciw i odciążył przedsiębiorców, niestety został on odrzucony, żeby tym drobnym rzemieślnikom pomóc, bo tego nie przeżyją a gospodarka nasza padnie.

Jest szansa, by w Senacie jeszcze raz pochylić się nad problemem, wszystko jak podkreślał poseł Krząkała w rękach rządzących.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022