StartWiadomości

Krzysztof Jaroch nowym dyrektorem Wodzisławskiego Centrum Kultury

Jest autorem hasła: Rybnik. Miasto z ikrą i Miejskiego Systemu Informacji Kulturalnej w Rybniku. W Wodzisławiu Jaroch będzie zastępował Nadię Mechine w czasie jej usprawiedliwionej nieobecności, Mechine od dłuższego czasu jest na zwolnieniu lekarskim.

Od 2005 roku do chwili obecnej Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rybnika, wcześniej, w latach 1998-2005 Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Rybnika. W 2009 roku był Szefem Gabinetu Ministra Rozwoju Regionalnego.

Jako naczelnik wydziału pełnił też funkcję Rzecznika Prasowego, a później nadzorował jego pracę. Prowadził działania promocyjne w Rybniku we współpracy z pozostałymi jednostkami organizacji wewnętrznej urzędu i jednostkami miejskimi, z uwzględnieniem działań promocyjnych realizowanych w ramach projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych (w tym z Unii Europejskiej).

Współorganizował duże miejskie wydarzenia, w tym koncerty międzynarodowych gwiazd czy Dni Rybnika. Pełnił nadzór nad tworzeniem i administrowaniem stron internetowych oraz profili społecznościowych Miasta Rybnika wraz z ich oprawą fotograficzną.

Prowadził działania związane z produkcją i emisją programów telewizyjnych i radiowych, w tym programy promujące Rybnik z udziałem Macieja Orłosia, Anny Karnej i Artura Barcisia. Zbudował Miejski System Informacji Kulturalnej (sieć nośników informacyjnych), prezentującego szeroko pojętą ofertę kulturalną miejskich i prywatnych podmiotów.

Sprawował nadzór nad Punktem Informacji Turystycznej funkcjonującym w ramach Śląskiej Organizacji Turystycznej. Nadzorował przygotowywanie tekstów, prezentacji, projektów graficznych, materiałów multimedialnych oraz innych materiałów i artykułów promujących miasto.

Jest autorem hasła promocyjnego Rybnika: „Rybnik. Miasto z ikrą.”. Był kierownikiem kilku projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej oraz prowadził działania promocyjne projektu budowy kanalizacji sanitarnej w Rybniku, za które miasto otrzymało nagrodę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Promocji Miast i Regionów Polskich w Warszawie 2009). Przez wiele lat zarządzał zespołem pracowników.

Jako Szef Gabinetu Ministra Rozwoju Regionalnego współpracował przy ustalaniu głównych kierunków polityki informacyjnej i promocyjnej ministra. Do jego obowiązków należała współpraca z parlamentem, Kancelarią Prezydenta i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a także pośrednictwo w zakresie kontaktów z przedstawicielami regionalnych organów władzy, partii politycznych, organizacji społecznych i zawodowych oraz w kontaktach z redakcjami prasowymi, pośrednictwo w zakresie kontaktów z przedstawicielami placówek dyplomatycznych obcych państw w Polsce oraz promocja działań ministra. Sprawował bezpośredni nadzór nad pracą rzecznika prasowego oraz doradców i asystentów ministra.

Ukończył Międzynarodową Szkołę Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (1998) i filologię romańską z dyplomem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (1995).

Uczestniczył w stażach dla urzędników instytucji europejskich w Brukseli i Strasburgu, organizowanych przez Europejskie Centrum Języka Francuskiego w Brukseli oraz Stałe Przedstawicielstwo Francji przy UE i francuskie MSZ (2000, 2003).

Jest absolwentem XIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2005). Zajmuje się działalnością PR w samorządzie terytorialnym. Był Członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Mieszka w Rybniku, pochodzi z Pszowa. Ma 42 lata. Jest żonaty i ma dwie córki.

Zostaw komentarz