Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krzyżanowice: Kubły śmieciowe muszą mieć odpowiedni certyfikat

Facebook Twitter

Kubeł bez norm unijnych? To może być problem dla mieszkańców gminy Krzyżanowice. Firma wywożąca z posesji odpady zakupiła samochód-śmieciarkę, ale okazało się, że posiada on nowe rozwiązania technologiczne.

fot. .krzyzanowice.pl

Są oparte na zastosowaniu różnych czujników i zabezpieczeń, które uniemożliwiają wyładunek pojemnika, który nie spełnia norm unijnych. Następuje to w przypadku przerabianego kubła, niewymiarowych uchwytów, braku uchwytów na kubłach czy nawet przeładowanego pojemnika. By uniknąć problemów mieszkańcy powinni sprawdzić czy na kuble znajduje się znak certyfikatu CE nawet w przypadku, gdy pojemnik jest nowy dopiero zakupiony. Kosze nabywane przez mieszkańców w różnych marketach mogą nie spełniać wymagań certyfikatu CЄ (kształtem są podobne, ale odbiegają wymiarami).

Nierzadko się zdarza, że właśnie pojemniki nie spełniające norm są atrakcyjne cenowo

W przypadku wątpliwości można podejść do pracowników obsługujących śmieciarki i poprosić o sprawdzenie czy uchwyty kubła pasują do urządzenia. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować pozostawieniem odpadów w takich kubłach bez możliwość realizacji reklamacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022