Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na majówkę. Poleca biblioteka z Godowa

Facebook Twitter

Majówka, to idealny czas na lekturę udanego debiutu literackiego, którego akcja wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Poprosiliśmy wybrane biblioteki z regionu o propozycje dla słuchaczy Radia 90. Oto propozycja biblioteki z Godowa.

Przesyłam naszą propozycję książki na majówkę. Dokonując wyboru, sugerowałyśmy się dużym zainteresowaniem ze strony naszych czytelników tą debiutancką powieścią.

– pisze do Radia 90 Bożena Holesz, dyrektor biblioteki w Godowie i poleca książkę pt. W cieniu Babiej Góry autorstwa Ireny Małysy.

Powieść inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych w okolicach Babiej Góry. Ponad 50 lat temu rozbił się tam samolot i nikt z pasażerów nie przeżył katastrofy. Przyczyn wypadku nie udało się wyjaśnić do dzisiaj, a wraz z upływem czasu, na temat feralnego lotu powstało wiele teorii spiskowych. Po latach, w tych samych miejscach, dochodzi do morderstwa, które daje początek tragicznym i zagadkowym zdarzeniom, rozwiązywanym przez główną bohaterkę powieści.

Na sympatyków mrocznych tajemnic czekają niewyjaśnione zagadki z przeszłości, które łączą się z teraźniejszą fikcją literacką. Czytelnika czeka nieprzewidywalna fabuła, wciągająca dynamiczna akcja i autentyczny beskidzki folklor. Opisy górskich szlaków i przyrody zachęcają do bliższego poznania tego regionu i być może wędrówka na Babią Górę znajdzie się na liście wakacyjnych planów.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Godowie!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj