Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wakacje. Biblioteka z Czerwionki-Leszczyn zachęca do tematyki wojenno-obozowej

Facebook Twitter

Czy książki o tematyce wojenno-obozowej to dobra propozycja wakacyjnej lektury? Biblioteka z Czerwionki-Leszczyn przekonuje, że to doskonała propozycja czytelnicza na wolny wakacyjny czas.

Pozycje książkowe polecane przez bibliotekę w Czerwionce-Leszczynach

Szeroko rozumiana książka historyczna zyskuje na popularności, a wśród publikacji historycznych na szczególną uwagę zasługują książki o tematyce obozowej i w szerszym ujęciu dotyczące II wojny światowej.

„Narzeczona nazisty” Barbary Wysoczańskiej

Autorka w interesujący sposób opowiada historię Hani Wolińskiej, na co dzień studentki germanistyki będącej damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Podczas pobytu w Niemczech młoda Hania poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy. Z czasem oboje zostają zmuszeni stoczyć moralną walkę o miłość, stojąc po obu stronach barykady.

Mówi kierownik wypożyczalni Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach:

Iwona Sadowska: To jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam. To fascynująca historia trudnej, porywającej a zarazem zakazanej miłości w obliczu II wojny światowej.

„Miłość i wojna” Maxa Czornyja

To wciągająca opowieść o pierwszej młodzieńczej miłości, której na drodze stanęły wojna i podejmowanie trudnych decyzji. Autor w umiejętny sposób przenosi czytelnika w czasie i przestrzeni, w ten sposób stajemy się obserwatorami nadchodzącej wojny i nieuniknionych zmian w życiu mieszkańców Łodzi.

Mówi kierownik wypożyczalni Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach:

Iwona Sadowska: To przepełniona wrażliwością opowieść o utraconej tożsamości, o tajemnicach i o miłości w czasie II wojny światowej.

A skąd coraz większe zainteresowanie literaturą wojenną?

Iwona Sadowska: Książki o tematyce obozowo-wojennej odzwierciadlają emocje i uczucia bohaterów wobec wojny, trudnych decyzji, wobec życia i śmierci. Te książki uczą pokory, docenienia pokoju, pokazują, że problemy współczesnego człowieka często są błahe w porównaniu z życiem ludzi w okrutnych czasach II wojny światowej. Myślę, że to jest główny powód coraz większej popularności tego typu literatury – podsumowuje.

Pozycje książkowe polecane przez bibliotekę w Czerwionce-Leszczynach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024