Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wakacje. Biblioteka z Pawłowic i lato z księciem komedii kryminalnych

Facebook Twitter

Jak wakacje, to z księciem komedii kryminalnych – Alkiem Rogozińskim. To jest propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach, jej filii w Krzyżowicach. Do plecaków i walizek pakujemy powieść lekką i nieco zwariowaną „Kto zabił Kopciuszka”.

Autor powieści kryminalnych i obyczajowych, Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku. W jego dorobku są książki, które napisał samodzielnie, jak również we współpracy ze znaną pisarką Magdaleną Witkiewicz. Jego opowiadania możemy przeczytać w zbiorach opowiadań obok takich nazwisk jak między innymi: Lingas – Łoniewska Agnieszka, Stachula Magdalena, Rogala Magdalena.

„Kto zabił Kopciuszka” to powieść lekka i nieco zwariowana. Główna bohaterka – Róża Krull otrzymała zaproszenie na bal charytatywny. Wszystko zapowiada się pięknie i wspaniale… Do czasu, gdy gasną światła, w ciemności bowiem dochodzi do morderstwa. Okazuje się też, że jest dziesięć osób, które miały powód, by zabić, w tym przyjaciel bohaterki. Krull, by oczyścić go z podejrzeń zaczyna własne śledztwo.

– poleca Olga Kowcz z biblioteki w Krzyżowicach.

„Jak cię zabić, kochanie?” to kryminalna komedia pomyłek. Łatwo się pomylić kto jest jest ofiarą, a kto mordercą. Szczególnie, że chodzi o miliony dolarów. Co zrobić, gdy na drodze do nich stoi znienawidzony mąż, a z którym nie można się rozwieść? Popełnienie morderstwa nie raz, nie dwa przechodzi przez głowę. Nie jest to łatwe, gdy mąż ma podobne myśli… Jak i pozostałe osoby, które chciałby pokaźny majątek dla siebie…

„Raz, dwa, trzy… Giniesz ty!” – komedia kryminalna, idealna na wakacje. Co może się zdarzyć na planie filmowym? Oczywiście morderstwo. I to nie byle jakie, a nawiązujące do wypadku sprzed siedemnastu lat, a jak się okazuje… Morderca nie zamierza poprzestać na tej jednej zbrodni. Sprawę rozwiązuje nie tylko policja, ale również trójka przyjaciół: dziennikarki Agnieszka i Oliwia wraz z aktorem Bartkiem.

„Teściowie w tarapatach” – jest to kontynuacja hitu „Teściowie muszą zniknąć”. Dwie skrajnie różne teściowe Maja i Kazimiera ruszają na wyprawę w Świętokrzyskie, która miała być przyjemna i relaksująca. Panie szybko wplątują się w morderstwo, za którym stoi tajemniczy zakon Smoka. Powieść odpowiednia dla tych czytelników, którzy lubią wątki historyczne.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Krzyżowicach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj