Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wakacje. Co przeczytać na koniec wakacyjnego czasu? Poleca biblioteka w Lubomi

Facebook Twitter

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubomi zachęca do wykorzystania ostatnich tygodni, dni wakacji na przeczytanie ciekawej lektury. Placówka w Lubomi jest czynna do końca sierpnia, każdy poniedziałek i piątek w godz. 10.00 do 15.00

Propozycje książkowe biblioteki w Lubomi

Natomiast od września będzie czynna w poniedziałki w godz. 10.00 do 15.00 i piątki w godz. 12.00 do 17.00. Filia w Syryni w miesiącu sierpniu czynna jest w każdą środę w godz. 9.00 do 15.00, a od września – środa w godz. 13.00 do 19.00.

Dla milusińskich biblioteka poleca szczególnie serię „Pola” Irene Marienborg

Pola to bohaterka norweskiej serii książeczek dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z różnymi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Poznaje świat bliższy i dalszy. Uczy się dziwić i akceptować wszystko co ją otacza.

Dla dorosłych – pozycje Pauliny Świst, Magdaleny Witkiewicz, Katarzyny Puzyńskiej, Doroty Gąsiorowskiej, Remigiusza Mroza, czy Robyna Hardinga.

Propozycje książkowe biblioteki w Lubomi

Dla miłośników kryminału

Szczególnie poleca się Cykl gliwicki Wojciecha Chmielarza. To trzy zatrważające historie z udziałem Dawida Wolskiego, kontrowersyjnego detektywa, którego fenomen trudno odnaleźć w wyłącznie negatywnych cechach charakteru. „Wampir”, „Zombie” i „Wilkołak”, tytuły tworzące polecany cykl kryminalny, każą spodziewać się adrenaliny na najwyższym poziomie.

Wampir

To pierwsza część to wciągająca i pełna zwrotów akcji powieść. Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to samobójstwo…

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj