Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wakacje. Poleca biblioteka w Gorzycach

Facebook Twitter

"Mamy w powiecie opinię bibliotekarek bez granic, dlatego proszę się nie dziwić naszym propozycjom"- tak pisze do Radia 90 bibliotekarka Justyna Lazar. Oto co proponuje biblioteka w Gorzycach do poczytania w czasie wakacji.

 Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach z siedzibą w Rogowie i jej 4 filie to jeden organizm. Nie mogliśmy wybrać jednej książki, czy nawet trzech. Naszym czytelnikom jesteśmy znani z wielkiego rozmachu w działaniu i gdybyśmy skupili się na jednej lekturze, to pomyśleli by, że zachorowałyśmy, albo coś.
– pisze Justyna Lazar i poleca lektury.
Wakacje są po to, aby przeżywać przygody. Jeśli nie możemy mieć ich w realnym życiu, bo zaraza, bo strach, bo obostrzenia, bo bla bla bla same przeszkody – przenieśmy się do świata fantazji, do świata książek. Książka to taki magiczny sześcian z papieru, który może wszystko. Trzeba tylko dać się ponieść wyobraźni.

Na ten weekend (i nie tylko na ten) biblioteka w Gorzycach proponuje małym czytelnikom wielki powrót do Doliny Muminków.

Chcemy zrównoważyć w Waszych umysłach ten internetowy, nacierający tłum szczupłych, opalonych i idealnych, rodzinką bielutkich i okrąglutkich, przesympatycznych i już trochę zapomnianych Muminków i ich przyjaciół: pyskatej Małej Mi, mądrego Włóczykija, czy tchórzliwego Ryjka. Dolina Muminków i to co się w niej dzieje sprawi, że urządzenia elektroniczne trochę się Wam zakurzą. W momencie wypożyczania książeczek, oferujemy także możliwość przytulenia maskotek Muminków, które znajdują się w naszej Bibliotece.

Wszystkich w przedziale wiekowym od 13 do 113 lat, którzy potrafią już lub jeszcze samodzielnie, biegle czytać, w Gorzycach zapraszają na wielką przygodę do Wojsławic; oczywiście wirtualnie, poprzez karty licznych powieści fantastycznych Andrzeja Pilipiuka o niejakim Jakubie Wędrowyczu.

To nie Ameryka! To się dzieje w Polsce! I jeszcze jak się dzieje! Kto nie czytał przygód Jakuba Wędrowycza, ten wiele stracił. Ta seria jest tak zabawna, że oprócz walorów czytelniczych, zapewnia jeszcze poprawę zdrowia i dłuższe życie poprzez częste i niekontrolowane wybuchy śmiechu. Nie polecamy jej czytania w miejscach publicznych.

I na koniec James Rollins, który świat przygód ma opanowany do perfekcji, a ogranicza go jedynie ziemska grawitacja – w kosmos jeszcze nikogo nie wysłał. Na razie.

Ostrzegamy! Po lekturze jego książek, człowiek zaczyna sprawdzać koszty lotu do różnych odległych i dzikich miejsc na naszym globie, ceny wykrywaczy metalu oraz dostępność szczepionek na takie choroby, przy których covid19 to świnka i różyczka. Chcecie poczuć się jak Indiana Jones – czytajcie Rollinsa. U nas jest rozchwytywany przez panów i panie, ale zapraszamy także do naszego „4F”, czyli czterech Filii rozsianych po gminie Gorzyce. A nuż się uda upolować kartona!

Gwarantujemy niesamowite przygody za darmo, w dowolnym terminie, bez paszportów szczepionkowych oraz w doborowym towarzystwie wspaniałych bohaterów powieści.
– piszą bibliotekarki z Gorzyc. Czyż nie tego nam trzeba w wakacje 2021 roku?

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Gorzycach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022