Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wakacje. Radlińska biblioteka poleca twórczość Beaty Agopsowicz, pisarki z Radlina!

Facebook Twitter

"Beata Agopsowicz jest mieszkanką Radlina i zarazem naszą stałą czytelniczką. Kilka razy była również naszym gościem podczas spotkań autorskich. "- piszą do Radia 90 bibliotekarki z Radlina i proponują jej twórczość. Jak dotąd napisała cztery książki: "Cztery pory miłości", "Trudne wybory miłości", "Oczy Pana" i "Kresową miłość". Ostatnia z nich miała premierę w maju tego roku i to właśnie ten tytuł szczególnie polecają.

„Kresowa miłość” to powieść historyczno-obyczajowa, której akcja toczy się na trzech płaszczyznach czasowych. Mamy rok 1924, 1982 i 2013, malownicze Kresy oraz trzy bohaterki – Marysię Amirowicz, jej bratanicę Dorotę oraz nauczycielkę Dagmarę. Co łączy te kobiety i ich historie?

Nie uchylimy Wam rąbka tajemnicy. Aby poznać odpowiedź, musicie sami sięgnąć po książkę ;-) Niestety wypożyczenie jej u nas nie jest taką prostą sprawą, ponieważ na wszystkie powieści Beaty Agopsowicz są zapisy!

Premiera „Kresowej miłości” spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania pisarką. Każdy chce czytać jej powieści. Nawet osoby, które wcześniej czytały jej pierwsze książki, chcą do nich wrócić.

Podczas zapisywania na listę oczekujących, prosimy czytelników, by uzbroili się w cierpliwość, bo na takie książki warto czekać.

Przy oddawaniu książek, w bibliotece w Radlinie pytają o opinie na ich temat. Czytelnicy mówią, że jej książki są takie autentyczne, życiowe. Opowiadają o ludziach takich jak my. Opisują problemy, trudne życiowe sytuacje, ale dają nadzieję.

Nasi czytelnicy pytają też, czy zorganizujemy spotkanie z autorką. Owszem, mamy to w planach niebawem uczynić. Wypatrujcie informacji na naszym fanpage’u ;)

Mieliśmy mały problem, by przesłać czytelnikom Radia 90 zdjęcia książek Pani Beaty, ponieważ wszystkie egzemplarze były wypożyczone. Udało nam się przechwycić Kresową miłość, która akurat wróciła od czytelnika, a godzinę po zrobieniu zdjęcia przyszła ją odebrać kolejna czytelniczka :). Gorąco polecamy zapoznać się z twórczością Beaty Agopsowicz i z niecierpliwością czekamy na dalsze powieści. Pozdrawiamy wakacyjnie.

-przesyła pozdrowienia Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką z Radlina!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj