Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Biblioteka z Pawłowic zachęca do czytania

Facebook Twitter

To coś dla miłośników literatury! Poprosiliśmy wybrane biblioteki z regionu o propozycje dla słuchaczy Radia 90. Dziś propozycja biblioteki z Pawłowic.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach w związku z rozpoczynającym się Tygodniem Bibliotek przesyła swoją propozycję na ciekawą majową lekturę.

Chcemy polecić powieść pt. „Bibliotekarka z Saint – Malo” Maria Escobara, autora wielu bestsellerów.

-pisze biblioteka.

Główną bohaterką powieści jest Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, borykająca się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż wyruszył na front. Latem 1940 roku do Saint-Malo wkraczają wojska niemieckie, a ich brutalne prześladowania mają dotyczyć także biblioteki. Niemiecki kapitan otrzymuje nakaz zniszczenia wszelkich wywrotowych książek. Utrudnia to fakt, że jest ON wielkim miłośnikiem literatury ze słabością do wspaniałej bibliotecznej kolekcji Jocelyn. Między tą dwójką nawiązuje się zupełnie nierealna przyjaźń. Książki ich łączą, jednak wojna dzieli.

fot.pixabay.com

Zainteresował Cię opis książki? Odwiedź bibliotekę i wypożycz – zachęcają pracownicy biblioteki:

Jeśli zainteresował Was opis zachęcamy do jej przeczytania i zapraszamy do biblioteki. Dodatkowo cieszy nas fakt, że tłem powieści stała się biblioteka i losy bibliotekarki, okazuje się, że taka tematyka może być atrakcyjna dla czytelnika. Książka ta, to tylko jedna z wielu interesujących pozycji znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki. Każdy miłośnik literatury znajdzie u nas coś dla siebie.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Pawłowicach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj