Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Poleca biblioteka w Radlinie

Facebook Twitter

Bibliotekarki z Radlina polecają książki o wyprawach! Kolejna propozycja lektury w Radiu 90, tym razem to co przeczytać w kolejny majowy weekend podpowiada biblioteka z Radlina.

„Macie coś nowego o wyprawach?” To częste pytanie, które pada z ust naszych czytelników. Książki o wspinaczkach górskich, czy też wyprawach na bieguny, cieszą się u nas niesłabnącą popularnością. Wydawać by się mogło, że sport to domena mężczyzn, lecz jesteśmy mile zaskoczone, że o pamiętniki z wypraw, czy biografie wspinaczy pytają zarówno panowie, jak i panie.

Propozycje dla czytelników z biblioteki w Radlinie to m.in. wspomnienia Denisa Urubko „Skazany na góry”, dzienniki z wypraw Marka Kamińskiego „Moje bieguny”, czy reportaże o lekarzach wypraw – „Lekarze w górach – bohaterowie drugiego planu”.

W naszej ofercie czytelniczej nie może też zabraknąć książek o polskich wspinaczach – Krzysztofie Wielickim, Tomku Mackiewiczu, Jerzym Kukuczce, czy Wandzie Rutkiewicz.

Ciekawa propozycja to także „Niech to szlak – kronika śmierci w górach Bartłomieja Kurasia”, która opowiada o wypadkach i tajemniczych zaginięciach, które miały miejsce w górach.

Z uwagi na ciągłe zainteresowanie górami, księgozbiór w Radlinie jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze o takiej tematyce.

Serdecznie zapraszamy do naszej książnicy :-)

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Radlinie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj