Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Poleca biblioteka w Mszanie

Facebook Twitter

Coś do poczytania? Kolejne biblioteki w regionie proponują słuchaczom Radia 90 lektury. Tym razem propozycja biblioteki w Mszanie: „Córki smoka” Williama Andrewsa. "Tę książkę trzeba koniecznie przeczytać!"- zachęcają w Mszanie.

„Córki smoka” Williama Andrewsa to powieść bolesna i poruszająca, pozostająca na długo w pamięci. Historia jest fikcją literacką, ale bazuje na prawdziwych wydarzeniach, o których przez wiele lat nikt nawet nie wspominał.

– poleca Eliza Sicińska- Hajska, dyrektor biblioteki w Mszanie.

To przemilczana historia tysięcy kobiet z całej Azji (głównie Koreanek, Chinek i Filipinek), które podczas II Wojny Światowej i japońskiej okupacji Korei i Chin, zmuszane były do prostytucji w domach publicznych dla japońskich żołnierzy. Kobiety oraz dziewczynki zabierane od rodzin w wieku zaledwie kilkunastu lat były umieszczane w specjalnych bazach, obozach, w których jako niewolnice świadczyły usługi seksualne. Każdego dnia były wielokrotnie gwałcone, bite i torturowane. Niektóre z tych kobiet żyją do dziś i walczą o to, by Japonia w pełni przyznała się do zbrodniczych czynów przeciw kobietom. „Córki smoka” to ich historia.

Główna bohaterka, Hong Jae-hee, opowiada o swoim niezwykle trudnym życiu na tle historycznych przemian i podziałów swojej wnuczce, adoptowanej przez amerykańskie małżeństwo i poszukującej swoich koreańskich korzeni. To opowieść nie tylko o wojnie i jej okropnościach, ale i o odradzaniu się niepodległej Korei oraz skutkach, jakie dla zwykłych ludzi spowodował podział półwyspu koreańskiego na dwa państwa o różnych systemach politycznych. To także bardzo emocjonalna historia o niezwykłym harcie ducha, pozwalającym pokonać wszelkie przeciwności losu, sile więzi rodzinnych i poszukiwaniu własnej drogi w otaczającym nas świecie.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Mszanie!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj