Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na wynos! Cieszyńska biblioteka działa

Facebook Twitter

Nie poddają się! Mimo lockdownu obiektów kultury, kin, teatrów, domów kultury i bibliotek są instytucje, które zamierzają działać i dalej robią to, do czego są powołane. Cieszyńska Biblioteka Miejska nie zrezygnowała z wypożyczeń.

Mamy trudny czas, to okres, kiedy ludzie potrzebują książek. Nie wiadomo co będzie dalej, dlatego uruchomiliśmy usługę „książka na wynos”

– mówi Radiu 90 Izabela Kula dyrektor cieszyńskiej biblioteki. I jak dodaje, rozporządzeniem z 7 listopada jednostki kultury zostały zamknięte, ale jak się okazuje, jest mała furtka:

Ustęp 11p tego rozporządzenia otwiera nam taką furtkę, gdzie mówi się, że możemy wypożyczać swoje zbiory na zewnątrz budynku, podawać je po prostu czytelnikom – bezdotykowo, na świeżym powietrzu. W związku z tym, uruchomiliśmy taką usługę „książka na wynos”. Polega to na tym, że czytelnicy muszą skontaktować się z nami telefonicznie, zamówić konkretne książki i w konkretnym dniu o konkretnej godzinie bibliotekarz lub bibliotekarka wychodzi i podaje książki czytelnikowi. Przyjmujemy również zwroty.

Oddane książki wędrują na trzydniową kwarantannę. Oprócz głównej siedziby biblioteki pracują także jej filie:

Mamy w sumie sześć numerów, bo usługa „książka na wynos” jest realizowana w placówkach filjalnych, więc czytelnicy mogą dzwonić na numer oddziału dla dzieci, na numer wypożyczalni dla dorosłych jeśli chodzi o centralę przy ul. Głębokiej. Filie mają swoje numery telefonów, więc przed siedzibami naszych placówek filjalnych realizujemy usługę „książka na wynos”.

Wszystkie biblioteki pracują od godz. 8:00 do godz. 15:00. Co ważne w tym systemie? Aby wszystko odbywało się bezdotykowo, biblioteka nie sprawdza kart bibliotecznych, pracownicy ręcznie wpisują do systemu kto, jaką książkę pożyczył.

Telefony:

  • wypożyczalnia dla dorosłych 33 852 07 10 wewn. 21
  • oddział dla dzieci 33 852 07 10 wewn. 15
  • filia nr 1 33 852 39 34
  • filia nr 2 33 852 45 62
  • filia nr 3 33 852 46 67

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj