Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Książka roku 2019? plebiscyt w Raciborzu

Facebook Twitter

Polskie tytuły i polscy autorzy pojawiają się najczęściej w zgłoszeniach w plebiscycie na Książkę Roku 2019. Jak zwykle w styczniu takie zestawienie przygotowuje biblioteka w Raciborzu.

Fot. marysse93 \ pixabay.com

Wśród zgłoszeń jest „Iluzjonista” Remigiusza Mroza, „Rana” Wojciecha Chmielarza, ale też znacznie wcześniej wydany „Drach” Szczepana Twardocha. I ta książka nie spełnia warunków regulaminu, bo jak tłumaczą w bibliotece w Raciborzu, chodzi o nowości wydawnicze, książki wydane po raz pierwszy w 2019 roku i tylko te, które znajdują się w ich zbiorach.

Tytuły można proponować w mediach społecznościowych lub wypełniając formularz w dowolnym oddziale, lub filii biblioteki. Jest na to czas do końca stycznia, 5 najpopularniejszych zostanie zaproponowanych w głosowaniu.

A jak było w ubiegłym roku? „Cudowny chłopak” R.J. Palacio uzyskał najwięcej głosów w tym plebiscycie. Na podium konkursu „Książka Roku 2019” znalazły się także „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza i „Nie odpuszczaj” Harlana Cobena. Dodam jeszcze, że w przyszłym tygodniu 23 stycznia w bibliotece w Raciborzu będzie pierwszy gość w nowym roku, autor takich kryminalnych hitów jak „Nielegalni” czy „Niepokorni”, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, a także Agencji Wywiadu – Vincent V. Severski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj