Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Książka za worek śmieci w Cieszynie

Facebook Twitter

Książka za worek śmieci w Cieszynie. Podróżniczka, antropolożka i archeolożka Anna Jaklewicz w najbliższą sobotę (29.06.) na Wzgórzu Zamkowym zachęcać będzie do działania rzecz środowiska.

fot. facebook.com/ksiazkazaworeksmieci

Będzie wspólna wędrówka po terenie miasta, by posprzątać miejsca które tego wymagają. Rejestracja pomoże oszacować liczbę worków i rękawic, jakie organizatorzy przygotują dla uczestników sprzątania. Początek o godzinie 10:00, akcja potrwa do 13:00. Częścią akcji „Książka za worek śmieci” są także warsztaty edukacyjne: „LOKALNIE-GLOBALNIE”, które odbędą się w niedzielę o 11:00.

„Książka za worek śmieci”, która rozpocznie się 29 czerwca na Wzgórzu Zamkowym (przed herbaciarnią Laja) o godz. 10:00. Organizuje ją podróżniczka, antropolog i archeolog Anna Jaklewicz. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Cieszyna do działania na rzecz środowiska i miasta. Na wolontariuszy czekają książki! By dołączyć do akcji, trzeba na profil „Książka za worek śmieci” na Facebooku i wysłać wiadomość prywatną, podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Zaznaczyć, że zgłoszenie dotyczy akcji w Cieszynie. Rejestracja pomoże oszacować liczbę worków i rękawic.

Dla wszystkich zarejestrowanych osób przygotowano archiwalne numery magazynu fotograficzno – podróżniczego „Kontynenty”. Dodatkowo, wśród uczestników akcji rozlosowane będzie 5 książek o tematyce podróżniczej i reportażowej. Warto zabrać ze sobą dobrą energię, przekąski, napoje. Sprzątanie to praca fizyczna i będzie potrzebny zastrzyk energii. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty i nakrycie głowy. Otrzymacie rękawice i worki na śmieci. Sprzątanie potrwa maksymalnie do godziny 13.00. Częścią akcji „Książka za worek śmieci” są także warsztaty edukacyjne: „LOKALNIE-GLOBALNIE”. Warsztaty odbędą się w niedzielę o 11:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2020