Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książkowe nowości w raciborskiej bibliotece. Skorzystaj z usługi „Książka na telefon”

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika! Mało tego proponuje nowości rynku wydawniczego, które można wypożyczyć w niestandardowy sposób. Sprawdź szczegóły i… zostań w domu z książką!

Raciborska biblioteka, zgodnie z decyzją rządu jest zamknięta do 29 listopada. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:

  • czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line (http://katalog.biblrac.pl/Opac5/), telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/6-kontakt/11-oddzialy-i-filie.html). Zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki
  • czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów

Książki można również zamówić do domu, korzystając z usługi „Książka na telefon”. To propozycja przede wszystkim dla osób starszych czy niepełnosprawnych- TUTAJ.


A jest co wypożyczać, bo jesień to zawsze gorący okres na rynku wydawniczym! Czytelnicy znajdą wśród nowinek m.in. biografie Marka Hłaski („Hłasko. Proletariacki książę”) czy Janis Joplin (Janis. Życie i muzyka), najnowszą powieść Johna Grishama „Dzień rozrachunku”, najgłośniejszy reportaż śledczy ostatnich lat „Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat” czy poradnik „Jak zerwać z cukrem. Porzuć diety i żyj pełnią życia”.

Więcej nowości w katalogu bibliotecznym TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj