Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto był tak bestialski? Wrzucił do wora i wypchnął na ulicę

Facebook Twitter

Okrucieństwo ludzkie nie zna granic – pisze jedna z internautek. Rybnicki Pet Patrol prosi o pomoc w rozwiązaniu kolejnej sprawy. Niestety znowu ucierpiał zwierzak.

fot. Pet Patrol Rybnik

Czy ktoś kojarzy tego pieska?

– Pyta w mediach społecznościowych fundacji Pet Patrol, która na co dzień pomaga zwierzętom. W Pszowie w okolicach ulicy Jesionowej w worku zawiązanym odnaleziono psa. Czworonóg zdołał wygryźć w worku dziurę. Gdyby nie to, prawdopodobnie by nie przeżył.

Pierwszy raz spotykam się z takim bestialstwem

– przyznaje Tomasz Cyranka, z patrolu interwencyjnego dla zwierząt. Służby wezwał jeden z mieszkańców, który widział w polu ruszający się worek.

Tomasz Cyranka: Piesek w worku zawinięty, na tyle szczęścia, że ten piesek wygryzł sobie dziurę i potrafił mniej więcej pełzać po ziemi. Pies nie wymagał żadnej interwencji lekarza weterynarii. Zdrowy, zadbany, czysty. Prawdopodobnie z domu. W mieszkaniu musiał być, bo jest bardzo czysty, zadbany. Jedno co piesek ma to znamię na lewym oku, nie widzi na lewe oko. To może pomoże w tym, to taki znak szczególny tego pieska. Pierwszy raz coś takiego spotkałem, że w worku zawinięty. Były porzucone szczeniaki, ale to w kartonie, przy drodze pozostawione. Ale nigdy, żeby worek zawiązany na supeł, drutem zawiązany.

Jak długo był w niewoli, tego nie wiadomo. Nie wiadomo również kto, w tak bestialski sposób, próbował się psa pozbyć.

Jeżeli macie jakieś informacje na ten temat, dajcie znać Pet Patrol Rybnik

– proszą wolontariusze fundacji.

fot. Pet Patrol Rybnik


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024