Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto dostanie pieniądze z puli przeznaczonej na sport w naszym województwie?

Facebook Twitter

Jeszcze tylko do piątku (10.01.) można składać wnioski o dofinansowanie na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej.

fot. pixabay.com

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeznaczy na ten cel w tym roku 5 milionów 450 tysięcy złotych. Wiadomo jak kwota zostanie podzielona, ale na razie nie wiadomo do kogo konkretnie trafią pieniądze. Liczą na nie zwłaszcza małe kluby.

Najwięcej- 3 i pół miliona- zostanie przekazanych na upowszechnianie kultury fizycznej, milion trafi na szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików, 400 tysięcy na sport akademicki, a pozostała kwota na udział sportowców reprezentujących województwo na zawodach rangi mistrzowskiej, szkolenie w sportach lotniczych i sporty motorowe.

Jak zapewnia marszałek województwa, Jakub Chełstowski najpierw do klubów trafi półtora miliona złotych na najpilniejsze zadania. Będą to środki na wynagrodzenia dla szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe w ramach umów zleceń, organizację obozów sportowych i zakup sprzętu. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od tego czy klub jest jedno czy też wielosekcyjny. Inne kryteria to: organizacja i uczestnictwo w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, szkolenie szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży, w tym sportowców niepełnosprawnych, czy też wsparcie młodzieży pochodzącej z rodzin o niskim statusie materialnym.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano 24 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj