Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto i jak powinien kontrolować biznes prywatny i publiczny?

Facebook Twitter

Nad tym zastanawiają się dziś (29.05.) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Rybniku. Na Kampusie od rana trwa konferencja poświęcona temu problemowi. Przybyli szefowie rad nadzorczych największych spółek skarbu państwa, są naukowcy i praktycy.

To dla nas ogromne wyróżnienie – przyznaje w rozmowie z naszym reporterem dr Tomasz Zieliński dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku:

Niezwykle nobilitujące i dla mnie, jako dziekana, który kształci na kierunku praktycznym jest to powód do dumy. Kto nas powinien kontrolować? Mądrzy ludzie, wybierani w demokratycznych wyborach, na różnych szczeblach oczywiście. Właściciele firm mają prawo wybrać swoich reprezentantów. Żyjemy w czasach, kiedy własność firmy niekoniecznie oznacza, że się zarządza ta firmą. Kiedyś tak było, w małych firmach tak jest i nie każdemu wychodzi to na dobre. Trzeba bardzo kontrolować, żeby to zarządzanie było po myśli właściciela. Brak kontroli to niestety jest pożywka dla zachowań niestandardowych, niezależnie od sympatii gospodarczych, politycznych, czy społecznych.

Konferencja zakończy się popołudniu, wstęp jest wolny. Odwiedził ją Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj