Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto już jest pewny mandatu, kto jeszcze czeka na wynik?

Facebook Twitter

Kolejne dane spływają do Państwowej Komisji Wyborczej. 100 procent głosów policzono już w okręgu wyborczym do senatu numer 72.

Senator Tadeusz Kopeć z PiS pozostaje na stanowisku

Mandat senatora dla kandydatki PiS, Ewy Gawędy, która uzyskała nieco ponad 54 procent głosów, jej kontrkandydat z Koalicji Obywatelskiej Marek Migalski otrzymał niespełna 46 procent głosów. Praktycznie już wszystko jasne także w okręgu numer 73. Tu policzono głosy z blisko 98 procent komisji. Mandat senatora prawdopodobnie otrzyma obecny senator Wojciech Piecha z PiS, który ma ponad 46 procent głosów, Grzegorz Wolnik z Koalicji Obywatelskiej uzyskał blisko 38-procentowe poparcie, za Pawłem Helisem z Komitetu Ślonzoki Razem opowiedziało się 16% wyborców.

Wszystko jasne już także w okręgu wyborczym numer 79 gdzie głosowali mieszkańcy powiatów cieszyńskiego i żywieckiego, 49 procent głosów otrzymał kandydat PiS, Tadeusz Kopeć, który o prawie 9 procent był lepszy od kandydata Koalicji Obywatelskiej Huberta Maślanki. 10 procent głosów zdobył kandydat komitetu Przywrócić Prawo, Jerzy Jachnik.

W wyborach do sejmu w okręgu 30 podliczono głosy z nieco ponad 99 procent obwodowych komisji. PiS zdobył ponad 48 procent, Koalicja Obywatelska ponad 27, Lewica blisko 10, Konfederacja ponad 7, a PSL ponad 5 i pół. Dodajmy, że niepełne dane na chwilę obecną mówi o frekwencji w naszym województwie na poziomie ponad 53 procent.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj