Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto ma naprawić most na Łużyckiej? Jest decyzja w tej sprawie

Facebook Twitter

To starosta wodzisławski jako przedstawiciel Skarbu Państwa powinien zająć się naprawą mostu na ulicy Łużyckiej. Przypomnijmy: obiekt został zamknięty w lipcu przez inspektora nadzoru budowlanego. Uznano, że jego stan techniczny nie pozwala na dalsze użytkowanie.

Tym samym uniemożliwiono dojście i dojazd do położonych w okolicy Rodzinnych Ogródków Działkowych „Kolejarz”. To działkowcy poprosili Radio 90 o interwencję, bo by móc wypoczywać musieli łamać prawo. Usunęli zabezpieczenia i przechodzili przez most wbrew zakazowi. Kilka tygodni zajęło potwierdzenie kto administruje obiekt:

– mówi Piotr Zamarski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu. Jak ustaliła nasza reporterka, Monika Sokołowska: starosta będzie odwoływał się od tej decyzji. Jednak ze względu na to, że postępowanie administracyjne może trwać długo, a problem powinien być rozwiązany jak najszybciej, Tadeusz Skatuła wystąpi do wojewody śląskiego o przeznaczenie pieniędzy na remont mostu. Przypomnijmy, że inwestycja nie może być sfinansowana z budżetu powiatu, bo to nie powiat jest właścicielem obiektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj