Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy pytają: „Kto odpowiada za dziurawy od kilku lat fragment ulicy Górniczej w Wodzisławiu Śląskim?”

Facebook Twitter

Pytają również kiedy droga zostanie w końcu w całości naprawiona? Trzy lata temu wyremontowano tę drogę i ku zaskoczeniu kierowców zakończono prace kilka metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Pszowską.

Prace wykonywał Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim. Rzecznik starostwa Wojciech Raczkowski mówi, że prace zakończono przed skrzyżowaniem, ponieważ Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest zarządcą ulicy Pszowskiej i zarazem skrzyżowania, które miało być modernizowane:

Wojciech Raczkowski: Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rejon skrzyżowania jest zarządzany przez zarządcę drogi wyższej kategorii. W tym przypadku mówimy o skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą wojewódzką, w związku z czym, zarządcą skrzyżowania ulicy Górniczej z ulicą Pszowską jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W ramach inwestycji podjętej przez powiat w 2018 roku rejon skrzyżowania nie mógł być objęty.

W 2017 roku powiat wodzisławski zawarł porozumienie z samorządem województwa śląskiego, na mocy którego przejął zadanie związane z opracowaniem koncepcji całkowitej przebudowy tego skrzyżowania. Niestety do dziś nie przebudowano tego miejsca. Powodów jest kilka – wylicza

Wojciech Raczkowski: Mówimy o zaprojektowaniu skrzyżowania, które powstaje w bardzo gęsto zaludnionym terenie, gdzie warunki terenowe są, jakie są. W momencie kiedy wykonawca rozpoczął prace projektowe, pojawiły się kwestie różnych koncepcji przebudowy tego skrzyżowania. Oprócz tego pojawiły się kwestie właścicielskie. Są tam różnego rodzaju instalacje, przebudowy tych instalacji też wymagają uzgodnień. W efekcie wykonawca potrzebował na to 2 lata.

W ubiegłym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich wykonał nową nakładkę asfaltową na fragmentach ulicy Pszowskiej, w tym na skrzyżowaniu z ulicą Górniczą. Dziurawy fragment nie został jednak naprawiony. Mówi rzecznik Zarząd Dróg Wojewódzkich:

Ryszard Pacer: Tutaj mamy do czynienia ze stykiem odpowiedzialności powiatu i województwa. Oczywiście skrzyżowanie jest pod naszą administracją. Kilka lat temu, kiedy była naprawiana nawierzchnia tej drogi, nie wykonano tego fragmentu. To nie raziło, ponieważ droga powiatowa była w jednolicie złym stanie, teraz po remoncie pozostała niedoróbka. Nasz inspektor już zlecił naprawdę tego fragmentu, jak tylko pogoda pozwoli, zostanie ta nawierzchnia poprawiona.

Zobacz jak wygląda dziurawy niedokończony fragment ulicy Górniczej w Wodzisławiu Śląskim:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj