Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto pomalował drzwi kościoła w Goleszowie?

Facebook Twitter

Na razie nie ma odpowiedzi na to pytanie, a sprawa dotyczy katolickiej świątyni św. Michała Archanioła. W ubiegły weekend na wejściu pojawiły się satanistyczne symbole: odwrócony krzyż, pentagram oraz łacińskie hasło: "Ora pro nobis Lucifer" (Módl się za nami Lucyferze).

fot. FB/wójt Goleszowa Sylwia Cieślar

Sprawę nagłośniła wójt Goleszowa Sylwia Cieślar, publikując zdjęcie oraz oświadczenie. Nad sprawą pracuje policja z komisariatu w Ustroniu, na razie nie przekazuje żadnych ustaleń.

Drodzy Mieszkańcy!

Z ogromny smutkiem i sporą dawką niezrozumienia dla tego typu działań, przyjęłam informacje o skandalicznym akcie wandalizmu, który miał miejsce z soboty na niedzielę i obejmował wysprejowanie obraźliwymi hasłami i symbolami drzwi kościoła św. Michała Archanioła w Goleszowie. Chciałabym jasno zaznaczyć, iż jako wójt gminy stanowczo potępiam tego typu działania i w miarę możliwości dołożę wszelkich starań, by sprawca lub sprawcy tego działania zostali schwytani i ukarani. Nasza gmina jest przykładem wielokulturowej i wielowyznaniowej społeczności, w której nie ma miejsca na tego typu działania. Sprawa została zgłoszona organom ścigania, zatem zwracam się do Państwa z apelem o przekazywanie Policji wszelkich informacji mogących przyczynić się do ujęcia sprawców.

– pisze na swoim profilu wójt Goleszowa, Sylwia Cieślar.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj