Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto spadnie, kto się utrzyma? ROW Rybnik i Unia Turza muszą walczyć do końca

Facebook Twitter

ROW Rybnik przegrał w ostatniej kolejce na własnym stadionie ze Spójnią Landek i teraz musi mieć nadzieje na korzystne wyniki innych zespołów, by utrzymać się w swojej klasie rozgrykowej.

ROW Rybnik
Fot. FB ROW 1964 Rybnik

ROW Rybnik i Unia Turza muszą walczyć do końca

Kto spadnie, kto się utrzyma? Wciąż wiele znaków zapytania przed ostatnimi kolejkami spotkań w piłkarskich trzeciej i czwartej lidze. Mocno sytuacje skomplikowali sobie piłkarze Unii Turza Śląska. Występujący na trzecioligowych boiskach zespół przegrał ostatni mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Odrą Bytom Odrzański 0:1, tracąc gola w 95 minucie meczu. Unia jest teraz na 15, spadkowej pozycji w tabeli. By się utrzymać będzie musiała wygrać ostatni mecz na własnym stadionie z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Trzymać kciuki za Unię będą też piłkarze czwartoligowego ROW-u Rybnik. Utrzymanie zespołu z Turzy i wgrana ROW-u w ostatnim meczu, da drużynie z Rybnika 10  miejsce i prawo gry w barażach o pozostanie w czwartej lidze. ROW miał szanse na wyższa lokatę ale pogrzebał je ostatecznie w niedziele (02.06) przegrywając u siebie ze Spójnią Landek 0:2. Mówi kapitan ROW-u Jan Janik:

Jan Janik: Trzeba sobie powiedzieć, że doprowadziliśmy do tego, że teraz już nadzieję musimy pokładać nie tylko w sobie, a przede wszystkim chyba w innych drużynach. Bardzo chcieliśmy do tego nie dopuścić, ale niestety za dużo punktów pouciekało i dziś jesteśmy niestety w takim miejscu, w jakim jesteśmy. Oczywiście, dopóki ta szansa jakkolwiek mała by była, to na pewno będziemy w to wierzyć, bo w tej chwili nic innego nam nie zostało. Będziemy walczyć do końca. Różne rzeczy w piłce widziałem. Trzeba do końca walczyć, żeby zająć jak najwyższe możliwe miejsca. A co będzie, to już będzie, no to już nie mamy niestety na to wpływu.

Jan Janik

Zadowolony z gry swojego zespołu i zwycięstwa był po meczy w Rybniku trener Spójni Landek Mateusz Wrana, który podkreślał, że jego zespół gra fair:

Mateusz Wrana: Oczywiście cieszymy się z tego zwycięstwa mimo wszystko, że już tydzień temu teoretycznie utrzymaliśmy się, to bardziej zależało mi jeszcze na tym zwycięstwie ze względu na to, że nie wiem czemu głupia opinia panowała środowisku naszej czwartej ligi, że Spójnia  chce się ułożyć z drużyną z Rybnika i że ten mecz na pewno Rybnik wygra i może w stronę tych wszystkich osób, które dziwne teorie spiskowe wymyśla: „nie ma takiej opcji”.

Dodajmy, że po tym sezonie będzie miała miejsce reorganizacja w czwartej lidze śląskiej, dwie grupy połączone zostaną w jedną. Dlatego zespoły walczą o jak najwyższą lokatę, na razie 9 miejsce w obu grupach daje utrzymanie. Czy 10 zespoły zagrają w barażach zależy do tego ile śląskich drużyn spadnie z 3 ligi. Jeżeli będzie wśród nich Unia Turza, baraży nie będzie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024