Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kto w tym roku zostanie laureatem Rybnickiej Nagrody Literackiej „Juliusz”?

Facebook Twitter

Kapituła zdecyduje o tym tuż przed galą wręczenia statuetki, a tą zaplanowano na dziś (14.10.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej, na inaugurację 49. Rybnickich Dni Literatury.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

Zapewnia Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej:

W gronie nominowanych do nagrody „Juliusz” po raz pierwszy w tym roku jest rybniczanin – Robert „Ryba” Rybicki za swój ostatni tom wierszy. Razem z nim czterech fantastycznych ludzi pióra, m.in. Dorota Masłowska. Jest bardzo bogata grupa nominowanych, gala wręczenia będzie też czymś interesującym.

Tego samego dnia na scenie także spektakl „Job interviews” w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie:

Będzie to polska premiera spektaklu kultowego czeskiego dramaturga. Jest to gorzka komedia mówiąca o tym, co we współczesnym świecie może nas spotkać dobrego i niedobrego. To będzie mocny punkt na inaugurację. Zapraszamy bardzo gorąco!

Początek inauguracji Rybnickich Dni Literatury w niedzielę (14.10.) o godz. 18.00. W czasie tegorocznej edycji imprezy zaplanowano spotkania z aktorami, m.in. z Filipem Łobodzińskim, będzie koncert Macieja Maleńczuka i premiera spektaklu na podstawie książki Szczepana Twardocha „Drach”, który powstaje we współpracy Teatru Ziemi Rybnickiej z Teatrem Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020